Sūrio pyragas su pekaninių karijų riešutais


Pagrindui:

220 g mėgiamų sausainių

100 g nesūdyto sviesto, ištirpinto

Pyragui:

700 g kreminės varškės

120 g cukraus

1 arb. š. vanilės esencijos

3 dideli kiaušiniai

80 g pekaninių karijų riešutų, smulkintų

10-12 pekaninių karijų riešutų puselių, papuošimui

Glazūrai:

60 g nesūdyto sviesto

45 g rudojo cukraus

2 valg. š. riebaus pieno

120 g cukraus pudros

1 arb. š. vanilės esencijos

 

Gaminame:

  1. 20 cm skersmens atsegamą torto formą išklojame kepimo popieriumi. Visą kepimo formą apsukame folija.
  2. Pagrindui skirtus sausainius susmulkiname iki trupinių ir sumaišome su ištirpusiu sviestu. Sukrečiame į kepimo formą ir gerai suspaudžiame, suformuojame pagrindą. Dedame į šaldytuvą 20-30 min.
  3. Orkaitę įkaitiname iki 170 laipsnių.
  4. Kreminę varškę išsukame su cukrumi ir vanile. Po vieną įmušame kiaušinius, kaskart gerai įmaišant juos į varškės masę. Įmaišome smulkintus riešutus ir visą masę supilame ant pagrindo.
  5. Pyrago formą dedame į kitą didesnę skardą, į kurią pripilame verdančio vandens (iki pusės pyrago formos) ir dedame į orkaitę kepti 40-50 minutes (arba kol pyragas iškeps, t.y. aplink kraštus bus tvirtas, o vidurys dar šiek tiek liūliuojantis).
  6. Vėsiname pyragą kepimo skardoje, po to – perkeliame į šaldytuvą bent kelioms valandoms.
  7. Gaminame glazūrą: nedideliame puode kaitiname sviestą, cukrų ir pieną iki užvirimo. Nuimame nuo ugnies, įmaišome cukraus pudrą, vanilę ir pilame ant pyrago viršaus. Puošiame riešutų puselėmis ir dedame pyragą į šaldytuvą dar kelioms valandoms, o geriausiai – visai nakčiai.

Skanaus!

Šaltinis: The Hummingbird Bakery “Cake Days”, p. 174

2 thoughts on “Sūrio pyragas su pekaninių karijų riešutais

  1. Sveiki, ketinu išbandyti šį sūrio pyrago receptą, tačiau iškilo klausimas – ar būtina pyragą kepti skardoje, pripiltoje vandens? Ar nieko nenutiks, jei vandens bus mažiau nei iki pusės pyrago formos? Ačiū;)

  2. Labas, Egle, labai vėluoju atsakyti – nieko nutikti neturėjo ir su mažiau vandens, vanduo tiesiog sukuria garų vonelę, ko pasekoje pyragas tampa labiau kreminis ir šilkinis. Esu kepusi ir be vandens vonelės, tačiau žemesnėje temperatūroje – irgi pavyko puikiai. Tikiuosi pyragas pavyko!

Comments are closed.